Snogaine 2011Mon 8/22/2011 6:59 PM
Resultscreated by OEScore2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                              Club                    Pts   Time  Pty Xtra  Score 



Junior Men  (9 90 min  27 C  650 Pts       

    1        Ed Cory-Wright                    PAPO Christchurch       250   1:19              250 
    2        Shaye Robson                      UN Unknown              240   1:22              240 
    3        Daniel Gruppelaar                 DN Dunedin              210   1:26              210 
    4        Riley Anderton                    UN Unknown              210   1:26              210 
    5        Hamish Cotter                     DN Dunedin              210   1:26              210 
    6        Jeff Sutton                       SOC Southland           210   1:31  -20         190 
    7        Matt Johnstone                    DN Dunedin              150   1:27              150 
    8        Charlie Gruppelaar                DN Dunedin              140   1:26              140 
    9        Cam Johnstone                     DN Dunedin              140   1:26              140 



Open Men  (5)  90 min  27 C  650 Pts       

    1     20 Alistair Cory-Wright              PP Peninsula and Plain  480   1:30  -10         470 
    2        Jim Cotter                        DN Dunedin              400   1:31  -20         380 
    3        David Grant                       DN Dunedin              340   1:30  -10         330 
    4        Hayden Titchner                   UN Unknown              200   1:23              200 
    5        Jan Bailey                        UN Unknown              340   2:05 -360           0 



Veteran Men  ( 90 min  27 C  650 Pts       

    1        Alistair Metherall                PAPO Christchurch       360   1:34  -50         310 
    2        Andrew Robson                     UN Unknown              240   1:21              240 
    3        Allan Grant                       DN Dunedin              180   1:27              180 
    4        Myles Thayer                      DN Dunedin              230   1:35  -60         170 
    5        Grant Johnstone                   DN Dunedin              140   1:26              140 



Veteran Women  90 min  27 C  650 Pts       

    1        Sally Dickson                     PAPO Christchurch       370   1:31  -20         350 
    2        Deb Bain                          PAPO Christchurch       340   1:26              340 
    3        Annie Grant                       DN Dunedin              210   1:25              210 
    4        Kate Cotter                       DN Dunedin               90   1:25               90 
    5        Jan Johnstone                     DN Dunedin               60   1:26               60 



Open Women  (4 90 min  27 C  650 Pts       

    1        Jana Nyklova                      PP Peninsula and Plain  410   1:33  -40         370 
    2        Michelle Grant                    DN Dunedin              330   1:27              330 
    3        Jean Cory-Wright                  PP Peninsula and Plain  220   1:32  -30         190 
    4        Rhonda Thayer                     DN Dunedin              180        0300           0 



Junior Women   90 min  27 C  650 Pts       

    1        Sam Panko                         UN Unknown              190   1:22              190 
    2        Melissa Lawless                   DN Dunedin              190   1:22              190 
    3        Sarah Johnstone                   DN Dunedin              140   1:25              140 
    4        Katie Cory-Wright                 PP Peninsula and Plain  130     51              130 
    5      1 Charlotte Cotter                  DN Dunedin              110   1:18              110 
    6        Lucy Cotter                       DN Dunedin               20     41               20