Ski O SprintMon 8/22/2011 7:03 PM
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                                Time 



Junior Men  (12)          0.0 km   6 C            

    1     27 Ed Cory-Wright               97 PAPO PAPO                          41:11 
    2     30 Daniel Gruppelaar            97 DOC Dunedin Orienteering         1:02:36 
    3      3 Hamish Cotter                97 DOC Dunedin Orienteering         1:03:37 
    4     18 Riley Anderton               96 UN Unknown                       1:04:47 
    5     22 Tim Sutton                   99 SOC Southland                    1:11:43 
    6     21 Jeff Sutton                  95 SOC Southland                    1:14:53 
    7     37 Malachi Buschl               99 DOC Dunedin Orienteering         1:39:46 
    8     31 Charlie Gruppelaar           00 DOC Dunedin Orienteering         1:47:20 

           9 Matt Johnstone               99 DOC Dunedin Orienteering              mp 
          10 Cameron Johnstone            00 DOC Dunedin Orienteering              mp 
          38 Zeke Buschl                  02 DOC Dunedin Orienteering              mp 
          44 Saye Robson                     UN Unknown                            mp 



Open Men  (7)             0.0 km   6 C            

    1      1 Jim Cotter                   65 DOC Dunedin Orienteering           28:40 
    2     26 Alistair Cory-Wright         66 PAPO PAPO                          31:32 
    3     32 Brian Buschl                 68 DOC Dunedin Orienteering           37:04 
    4     17 Hayden Titchner              74 UN Unknown                       1:05:09 
    5      6 Xander Seymour               88 DOC Dunedin Orienteering         1:23:56 
    6     15 David Grant                  86 DOC Dunedin Orienteering         1:28:59 

          42 Andrew Robson                   UN Unknown                            mp 



Veteran Men  (4)          0.0 km   6 C            

    1     45 Alistair Metherall           59 PAPO PAPO                          39:27 
    2     12 Allan Grant                  53 DOC Dunedin Orienteering           57:31 
    3     20 Myles Thayer                 53 DOC Dunedin Orienteering         1:01:55 
    4      7 Grant Johnstone              67 DOC Dunedin Orienteering         1:38:41 



Junior Women  (9)         0.0 km   6 C            

    1     35 Georgia Buschl               98 DOC Dunedin Orienteering         1:07:40 
    2     28 Katie Cory-Wright            99 PAPO PAPO                        1:11:41 
    3     24 Melissa Lawless              92 UN Unknown                       1:13:38 
    4     23 Sam Panko                    93 UN Unknown                       1:13:54 
    5      4 Charlotte Cotter             99 DOC Dunedin Orienteering         1:14:36 
    6     11 Sarah Johnstone              02 DOC Dunedin Orienteering         1:36:22 
    7     34 Emily Buschl                 95 DOC Dunedin Orienteering         1:41:04 
    8      5 Lucy Grace Cotter               DOC Dunedin Orienteering         1:41:56 

          36 Tessa Buschl                 01 DOC Dunedin Orienteering              mp 



Open Women  (6)           0.0 km   6 C            

    1     19 Jana Nyklova                 81 LKV Czech                          29:36 
    2     14 Michelle Grant               82 DOC Dunedin Orienteering           36:16 
    3     41 Rhonda Thayer                   DOC Dunedin Orienteering         1:09:42 
    4     16 Jenny Rhode                  85 UN Unknown                       1:30:09 
    5     33 Stacy Buschl                 68 DOC Dunedin Orienteering         1:41:05 
    6     43 Karen Robson                    UN Unknown                       1:43:40 



Veteran Women  (7)        0.0 km   6 C            

    1     39 Deb Bain                     59 PAPO PAPO                          49:09 
    2     40 Sally Dickson                59 PAPO PAPO                          49:49 
    3     25 Jean Cory-Wright             58 PAPO PAPO                          52:19 
    4     13 Annie Grant                  49 DOC Dunedin Orienteering         1:08:40 
    5      8 Jan Johnstone                68 DOC Dunedin Orienteering         1:37:50 
    6      2 Kate Cotter                  66 DOC Dunedin Orienteering         1:51:05 

          29 Nicola Kearns                64 DOC Dunedin Orienteering              mp